výroba web stránok

Čo je to doména?

Doména je ako adresa vo virtuálnom svete internetu. To znamená, že ak v reálnom svete bývate napríklad na Súmračnej, na internete môže bývať vaša stránka napríklad na adrese www.milacik.love, www.mojaadresaje.sk, www.mojaadresaje.com,…

V podstate záleží len na vašej fantázii a na tom, či je daná doména ešte voľná (či tam už nebýva iná stránka). Naša firma býva na internetovej adrese www.mareksarvas.sk . Pozor, doménových koncoviek nie je nekonečný počet. U nás si ich môžete objednať vyše 300. Od známych ako sú .COM, .SK, .NET, až po nové generické .LOVE, .TOP, .BIO, či .XYZ.

Reálnosť je určite milé pomenovať doménu po názve Vašej firmy ale je to neefektívne. Pokiaľ sa vaša doména bude volať "grrxsro.sk", nikto netuši o čom vlastne stánka je, pokiaľ sa Vaša doména bude volať "zvaranie-antikoru.sk", každý okamžite vie o čo "kráča". Je preto žiadúce a aj efektívne z hľadiska SEO optimalizácie, aby meno domény nejakým spôsobom jasne hovorilo čo ponúka stránka ktorá pod doménou funguje.

Odlišnosť je určite jedným z hlavných faktorov ľahkej a rýchlej zapamätateľnosti. Samozrejme ani s tou odlišnosťou to netreba preháňať a nájsť si zlatú strednú cestu. Momentálne sú na trhu nové generické domény s ľahko zapamätateľnými koncovkami a je vysoká pravdepodobnosť, že na rozdiel od už zavedených koncoviek ako sú .com, .sk, či .net, je tá „Vaša“ doména ešte stále voľná.

Jednoduchosť  názvu domény umožňujú nové koncovky ktoré prišli v poslednom čase na trh. Sú to domény ako napríklad GURU, .EMAIL, .XYZ, .CLUB, EMAIL, .WTF, .LINK, či .TOP. Práve teraz máte obrovský priestor pre Vašu fantáziu a môžete si nájsť doménu, ktorá Vám budete verne slúžiť dlhé roky.

Čo je to hosting?

Hosting, či webhosting si predstavte ako pozemok. Jedna vec je mať adresu, ale druhá vec je mať pozemok, kde môžete postaviť dom. Pozemok môže mať rôznu rozlohu, naťahané inžinierske siete. Tak isto hosting môže mať rôzne veľký priestor pre webstránku, či emaily a rôzne doplnkové služby, ktoré uľahčujú, či vylepšujú prevádzku stránky.

Čo je to webstránka?

Ak máte pozemok a adresu, tak si na ňom môžete postaviť dom. Ak máte doménu a webhosting, môžete si tam uložiť webstránku. Tak, ako má niekto veľký dom, tak sú aj veľké webstránky s množstvom obsahu (často krát ich voláme portály). Niekto má v dome obrazy, iný gitary a ďalší napríklad knihy, či bicykle. To isté platí aj pre webstránky, na ktorých môžete mať vo virtuálnej podobe skoro všetko.

 

 e-mail:  info@web-stranka.com
 tel:  +421 949 643 043
 +421 940 110 197

created by: Marek Sarvas